ULAK VIP

Influcer ya da ünlülerle takipçiler arasında mesaj iletme servisi

Girişimin Bulunduğu Aşama

Fikir

Girişimin Bulunduğu Sektör

Eğlence

Yatırım Durumu

Fikir Aşamasında

Kuruluş Tarihi

03/04/2022

Influcer ya da ünlülerle takipçiler arasında mesaj iletme servisi


Influcer ve ünlüler günümüzde günde onlarca hatta binlerce mesaj almaktadırlar. Ancak influcerların bunlara cevap verecek yeterli zamanları ve motivasyonları olamamaktadır. Ayrıca bu kişilerle iş yapmayı isteyen çözüm ortakları da ulaşmakta zorlanmaktadırlar. Influcer zamanını para vermeye değer görülen sorulara harcamak isteyecek, takipçi ise herhangi bir sosyal medya aracılığı ile ulaşamadığı ünlü ile mesaj başına para ödeyerek ve cevap alarak ulaşma fırsatını yakalayacaktır. Takipçi para (mesaj başına ücreti influcer kendisi belirler) öder, mesaj yazar, mesaj (küfür vb önlemek için) yapay zeka ile kontrol edilir. Influcer önceden kendi belirlediği sürede soruyu/mesajı cevaplar, mesaj (sadece noktalama işaretleri ya da anlamsız cevap olmaması için) yapay zeka ile kontrol edilir. Ardından takipçi ve influcer birbirlerini puanlarlar. Takipçi cevabını video ya da mesaj olarak almak istediğini de ücreti nispetinde seçebilecektir. Bu bir mobil uygulama şeklide olacaktır. 


Tüm dünyada 2021 verilerine göre sosyal medya kullanıcısı 4.2 Milyar, tüm sosyal medya mecralarındaki influcer sayısı ise 38 Milyon kişiyi bulmaktadır. Ortalama bir mesaj için 10 dolar ödense, tüm influcerların 1/1000 oranı sisteme (ücretsiz) kaydolsa (38.000 influcer) ve yılda herbiri (ilk yıl için) 10 mesaj alsa ilk yıl cirosu 3,8 Milyon dolar eder.


Gelir Modeli, mesaj başına ücretten %25 komisyon almak şeklinde olacaktır. Eğer sosyal medya platformları bu uygulamayı embeded halinde var etmeyi kabul ederlerse o zaman onlara da komisyon teklif edilecektir.


www.ulakvip.comBahtiyar ÖZTÜRK

Dijital Kuluçka Merkezi

Akıllı cihaz uyumu sayesinde bilgisayar, telefon ve akıllı diğer tüm cihazlara kurabilir kolayca erişebilirsiniz.

KAPAT
UYGULAMAYI KUR