Senyorapp

Senyorapp gerontolojik altyapı ve komünitesiyle senyorlara özel canlı- online ve interaktif etkinlikler sunar.

Girişimin Bulunduğu Aşama

Ödeyen Müşteriler

Girişimin Bulunduğu Sektör

Eğitim

Yatırım Durumu

Yatırım Bekleyen

Kuruluş Tarihi

09/05/2022

Web Adresi

https://senyor.app/

Sosyal Medya

Senyorapp Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk ve tek senyorlar için oluşturulmuş eğitim, yaşam ve komünite platformudur.
Senyor: Kıdemli kişi, bilge ve tecrübeli insan, saygınlık ifadesi. Bu kişilerin kıdemlerini aldıkları yaşla gelen tecrübeleri belirler. 45 yaş ve üstü artık bir senyordur.

Senyorapp, senyorların kendini bireysel ya da profesyonel yaşamda geliştirmeleri için oluşturulmuş, canlı ve online kurslar , eğlenceli ve bilgilendirici içerikler sunan Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk ve tek senyor eğitim, sosyalleşme ve yaşam platformudur. Senyorapp, senyorların sağlıklı yaş almasını amaçlayan sosyal bir girişimdir. Nefes Egzersizleri, Sudoku, Dijital Okuryazarlık, Girişimcilik , Mandala, Ekolojik Tarım, Alzheimer Farkındalığı, Örgü ve Makrome, Sudoku, Yaratıcı Yazarlık, İkinci Bahar Koçluğu, Teknoloji Adaptasyon dersleri gibi bir çok konuda güncel, uzmanlarından, canlı ve online eğitimler & etkinlikler sunar.


Bu etkinlikler ve eğitimler uzman gerontologlar tarafından hazırlanan özel bir müfredat ile sunulmaktadır.

İnsan doğduğu andan itibaren yaşlanmaya başlar ancak bunu 45 yaşıyla birlikte hisseder.

Bu durumda sağlıklı yaş alma süreci 4 temel öğeden oluşur. Sosyalleşme, aktif yaşam ve sürekli öğrenme deneyimi. Son olarak, bu üç unsurun sürekliliğidir. Bunlar sağlıklı yaş alma sürecinin temel öğeleridir. Senyorapp de sağlıklı yaş alma sürecine bütün dünyadaki senyorların erişebilmesi için oluşturulmuş bir mobil platformdur.Senyorların sağlıklı yaş alma deneyimine Senyorapp'in kattığı değerler:

ONLINE SINIF DERSLERİ: Eğitim alırken senyorlar yalnız değiller. Biliyoruz ki sınıf ortamında öğrenmek ve sosyalleşmek çok daha keyifli! Senyorlar online ve canlı sınıf derslerinde yer alarak hem yeni şeyler öğrenirler, hem de yeni insanlarla tanışırlar!

İLGİ GRUPLARI: Aynı ilgi grubuna ait onlarca senyorla bir araya gelirler.

FARKINDALIK: Farkındalık dersleriyle sağlıklı yaş alma süreçlerinde sistemli bir adım atarlar ve uzman gerontologlar ile sağlıklı yaş alma üzerine egzersizler ve etkinlikler yaparlar.

TEKNOLOJİ ADAPTASYONU: Teknoloji adaptasyon dersleri ile senyorlar artık birçok işini telefonlarından halledebilirler. Google Uygulamaları, Online Alışveriş, Dijital Bankacılık, Film İzleme Uygulamaları, Kitap Okuma ve Dinleme Uygulamaları ve aklınıza gelebilecek her türlü online aracı kullanmak artık Senyorapp' le çok kolay!

ÜCRETSİZ İÇERİKLER: Biliyoruz, teknoloji bu kadar hızlı ilerlerken ona adapte olmak zor. Senyorlar için özel olarak hazırlanmış rehber içeriklere ücretsiz erişim Senyorapp'te! Artık ne online alışveriş ne de dijital bankacılık kullanmak zor gelmeyecek!

SENYORAPP ETKİNLİKLERİ: Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştireceğimiz yüz yüze etkinliklerden haberdar olurlar. Gerçekleştireceğimiz canlı etkinlikler ile sosyal yaşamın da içinde olurlar.


Senyorapp Ocak 2021'de uygulama marketlerinde yayınlandı. Şu ana kadar 750 saat canlı ders ve etkinlik gerçekleştirmiş olan Senyorapp 575 üyeye sahip. 2022'nin ikinci haftasıyla birlikte en çok Türkçe konuşulan ülkelere açtık. Bu ülkeler ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Belçika, Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Gürcistan'dır. Şu anda Türkiye dahil 23 ülkede aktif olarak hizmet vermekteyiz.


Aralık 2020'de yaptığı birebir 214 röportaj ile market validasyonunu sağlayan Senyorapp, 45 yaş üstü 214 kişinin 171'i tekrar okula gitmek ve sosyalleşmek istediğini belirtti. Türkiye'de yaklaşık 25 Milyon , Avrupa'da 150 Milyon ve ABD'de 100 Milyon senyor bulunmakta. Amacımız B2C olarak bu senyorlara ulaşmak ve sağlıklı yaş alma sürecini desteklemektir. B2C modelde freemium modeli benimsemiş Senyorapp, ücretsiz olarak teknoloji kullanım içerikleri, markalardan indirimler/avantajlar ve senyorlara özel blog içerikleri sunmaktadır.


Ayrıca çevrimiçi servis veren şirketler üzerinden incelemeler yapıldığında 45+ yaş grubuna erişilemediği gözlenmiştir. Özellikle Netflix ele alındığında 50 yaş üzeri kadın kullanıcı sayısının, bütün kadın kullanıcı sayısı oranına bakıldığında %1 sonucuna ulaşılmıştır. Bu durum B2B modelde çevrimiçi servis veren şirketlerle işbirliği çalışmaları ile senyorların teknoloji kullanım adaptasyonlarını sağlamak ve bu markaların büyümesine, marka bilinirliğine yardımcı olmaktır. Bunu sağlamak için Senyorapp'in Avantajlar kısmında markaların senyorlarla iletişim kurmasını sağlıyoruz


Girişimin Tarihçesi

Senyorapp fikrinin ilk adımları Ağustos 2020 tarihinde atılmaya başlanmış olup bugüne kadarki süreçte pazar araştırması, pazar fizibilitesi yapılmış, komünitesini oluşturmuş, ana ekibi oluşturan 2 uzman gerontolog, 1 içerik üreticisi, 1 globalleşme uzmanı projeye dahil edilmiş, takım oluşturulmuş, marka tescili alınmış, ilk işbirliklerini tamamlanmış, iç testleri tamamlanmış, eğitmen ekibi kurulmuş ve gerontolojik müfredatıyla birlikte MVP yazılımı tamamlanmıştır.

Eylül 2021'de Hacettepe Teknokent Ön Kuluçka bünyesine dahil olan Senyorapp aynı ay içinde markasını tescillemiştir. Önümüzdeki 12 aylık süreçte yazılımdaki geliştirmeleri devam ettirirken, operasyon tarafını güçlendirmek amaçlı takımımızı genişletmeyi, eğitmen, eğitim, etkinlik sayımızı arttırmayı, yurt dışı pazarına açılmak için hazırlıklarımıza başlamayı ve hedeflediğimiz satış rakamlarına ulaşmak adına pazarlama kampanyaları gerçekleştirmeyi planlamaktayız. 


Dijital Kuluçka Merkezi

Akıllı cihaz uyumu sayesinde bilgisayar, telefon ve akıllı diğer tüm cihazlara kurabilir kolayca erişebilirsiniz.

KAPAT
UYGULAMAYI KUR