Meta-Sity

Geleceğin girişimcileri yetişiyor.

Girişimin Bulunduğu Aşama

Fikir

Girişimin Bulunduğu Sektör

AR & VR

Yatırım Durumu

Fikir Aşamasında

Kuruluş Tarihi

03/04/2022

Dünyada ve Türkiye'de insanlar üniversite mezunu olmalarına rağmen işsiz kalıyorlar. Ve gündelik hayatta pek çok sorunla karşılaştıkları sorunlara bir çözüm önerisi ararken nereden başlayacakları ve nasıl bir yol izleyecekleri hakkında herhangi bir bilgi birikimine sahip olmuyorlar. Diğer taraftan binlerce öğretmen ve kendi konusunda uzman kişi, uzmanlıklarını girişimlere dönüştürebilecekleri bir alana sahip değiller. Son olarak da yatırımcılar en yüksek kar elde ettikleri alan ön kuluçka aşamasındaki girişimler olmaktadır.


Buna çözüm olarak bu girişim; 

Öğrenmek ve girişimci olmak isteyen gençler, öğretmek isteyen uzmanlar ve yatırımcılar için bir fiziksel bir platform ve çatı kuruluş olma amacını gütmektedir.


Herhangi bir mezuniyet, yaş, eğitim öğretim durumu gözetmeksizin insanların gündelik hayatlarda kendi karşılaştıkları yada etrafındaki insanların karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm arayışlarına girdikleri ve bu çözüm arayışı süreçlerini bir girişime dönüştürdükleri bir çatı kuruluştur. Üniversite, YÖK yada MEB bağlılığı olmadan öğrenmek isteyen, öğretmek isteyen ve yatırımcıların buluştuğu, eğitimler ve seminerler düzenleyen bir pazar yeridir. 


Öğrenmek isteyenlere istedikleri kadar ve istedikleri eğitimleri almalarını sağlayan, onlara laboratuvar, çalışma alanı, toplantı ve eğitim düzenleyebilecekleri alanlar, konaklama ve sosyalleşebilecekleri alanlar sunan,

Öğretmek isteyenlere, tecrübelerini, uzmanlık alanlarını ve deneylerle ve farlı bakış açılarıyla sunmak istedikleri bilgileri herhangi bir müfredata bağlı kalmaksızın özgün eğitim verebilecekleri,

Yatırımcıları ise bu start-up projeleri, deneysel çalışmalar ve eğitimlere yatırımcı olmak imakanı sağlayan fiziki ve metaverse kompleksidir.


Değer önerilerimiz:

Öğrenciler için; istediği kadar istediği alanda eğitim,

Öğretmenler için; özgün eğitim içeriği ve saatleri,

Yatırımcılar için; yeni girişimcilere ilk erişim imkanı.


Dijital Kuluçka Merkezi

Akıllı cihaz uyumu sayesinde bilgisayar, telefon ve akıllı diğer tüm cihazlara kurabilir kolayca erişebilirsiniz.

KAPAT
UYGULAMAYI KUR