GED’İN 3’ÜNCÜ GENEL KURULU YAPILDI

Esra Özden güven tazeledi


Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin (GED) 3’üncü Olağan Genel Kurulu, Adana Hiltonsa’da gerçekleştirildi. Genel kurul sonrası gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında başkanlığa yeniden Esra Özden seçildi.  

Yenilikçi girişimcileri eğitim, mentor ve yatırımcı sağlayarak destekleyen. Türkiye’ye ilk ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ni kazandıran Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nde (GED) 3’üncü Olağan Genel Kurul yapıldı. Adana Hiltonsa’da gerçekleştirilen, divan başkanlığını Aysel Eyüpoğlu, başkan yardımcılığını Mehmet Tüfekli ve yazmanlığını Mehmet Uluğtürkan’ın yaptığı genel kurul sonrası seçilen yönetim ve denetim kurulu üyeleri de yaptıkları ilk toplantıda görev dağılımını yaptı.

Buna göre; GED’in yeni döneminde Esra Özden (Başkan), Barış Avcı (Başkan Yardımcısı), Gürtan Ergene (Genel Sekreter), Tezcan Altunordu (Sayman), Şahin Mangtay, Yusuf Cenk Dağsuyu ve Levent Uğurses yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine İ. Celal Çelebi, Mehmet Tüfekli, Dilem Karademir, Çiğdem Sezer, Osman Demirkol, Füsun Eminoğlu ve Utku Tansuğ’un seçildiği genel kurulda GED Denetim Kurulu’nda Mehmet Uluğtürkan, Aysel Eyüpoğlu, Ebru Özden, Kubilay Kurt, Kazım Aktaş ve Ümit Özer Akyıldızlar görev alacak. 


GELECECEĞİ İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK BELİRLEYECEK 

Genel Kurul sonrası üyelere bir teşekkür konuşması yapan GED Başkanı Özden, Pwc ve KONDA’nın yaptığı bir araştırmada sorulan ‘Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’nin gelişimine ne etki yapacak?’ sorusuna katılımcıların ilk sırada ‘Dijitalleşme’ ve hemen ardından ‘Girişimcilik’ cevabını verdiklerini belirterek, “Tabloyu 6 yıl önceden gördük. GED’i kurduğumuzda, ‘girişimcilik ekosistemi’ dediğimizde çevreci bir dernek kurduğumuzu sananlar oldu. Ancak 6 yıla sığdırdığımız etkin faaliyetlerle bugün girişimcilik alanında Türkiye’nin örnek olarak belirlediği bir STK olduk. Pandemi sürecinde Türkiye’nin ilk ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ni faaliyete geçirdik. Bugün burada ülkenin dört bir yanından 250 yenilikçi girişimci eğitim, mentor, yatırımcı desteği alıyor. Öte yandan Çukurova Yatırım Platformu’nu kurarak yenilikçi startuplara yatırım yapmaya başladık. Kurumlarla işbirliğinde yaptığımız projeler Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine değer olarak ekleniyor. 6 yıldır Türkiye’nin inovatif girişimciliğinin gelişmesine çok önemli katkılar sağlayan GED Ailesine şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemde sadece yurtiçinde değil, uluslararası arenada da işbirliklerimiz ve hayata geçireceğimiz projelerimiz olacak” dedi.


Dijital Kuluçka Merkezi

Akıllı cihaz uyumu sayesinde bilgisayar, telefon ve akıllı diğer tüm cihazlara kurabilir kolayca erişebilirsiniz.

KAPAT
UYGULAMAYI KUR